Meksyk - Aztekowie i Majowie /16 dni/
z wizytą w Gwatemali

Miasto Meksyk * Guadulupe * Teotihuacan * Taxco * Acapulco * Puebla * Oaxaca
Monte Alban * Tehuantepec * Sumidero * San Cristobal De Las Casas * Chamula
Zinacantan * Palenque * Yaxchilan * Campeche * Uxmal * Chichén Itzá
Valladolid * Coba * Tulum * Cancún * Riwiera Maya

W czasie tej wycieczki poznamy Królestwo Azteków, niezwykłe tajemnicze budowle, największe piramidy Ameryki, budzące grozę ceremonie i obrzędy w kraju, gdzie słońce „było bogiem”. Z Meksykiem kojarzą nam się najczęściej: sól, tequila i limonka, olbrzymie sombrera i muzyka kapel mariachi, ale my poznamy także historię dramatycznego spotkania dwóch kultur: indiańskiej i hiszpańskiego najeźdźcy, zwiedzimy perły barokowej architektury czasów kolonialnych, najważniejsze zabytki w Mexico City. Nie będą nam też obce paradoksy współczesności, najbardziej widoczne w największej aglomeracji świata. Podczas tej podróży, zachwycać nas będzie rozmaitość niezwykłych krajobrazów oraz współistniejących tradycji, gościnność i uprzejmość mieszkańców połączone z atmosferą nieprzerwanej fiesty, w najbardziej sławnym kurorcie Meksyku, Acapulco, wśród porośniętych palmami złocistych plaż, skąpanych w tropikalnym słońcu dziewiczych lagun, przy akompaniamencie szumiących sennie fal oceanu...

Ta wycieczka zachwyci nas pięknem przyrody i zabytków południa Mexico, poznamy w czasie realizacji programu wspaniałe kolonialne miasta, niemające konkurencji w żadnym innym kraju na świecie. Zwiedzimy zabytkowe wpisane na Listę Unesco, ufortyfikowane Campeche. Do niezapomnianych chwil zaliczyć będziemy mogli pobyt w Palenque, zagubionym w dżungli mieście Majów, zachwycającym bogactwem kultury tego narodu. Coba zachwyci nas podobieństwem do Tikalu, a w Tulum oczaruje nas architektura zamków przy dziewiczej plaży. Ta wycieczka pozwoli Ci poznać bogactwo flory i fauny Mexico, będziemy spacerować po puszczy słuchając jej śpiewu. Dopełnieniem udanych i niezapomnianych wakacji będzie pobyt i wypoczynek na dziewiczych plażach Riviera Maya oraz wizyta w zagubionej w dżungli, wiosce Majów.


Uxmal

Terminy i ceny:

Wycieczka na zamówienie
Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program imprezy:

1 dzień: Mexico City
Przelot do Mexico City. Na lotnisku spotkamy się z przewodnikiem, następnie udamy się do hotelu. Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku udamy się na pierwszą w kraju Azteków kolację. Nocleg w Mieście Meksyk.

2 dzień: Zócalo - Tlatelolco - Guadalupe - Piramidy Teotihuacan (UNESCO) - Night Tour
Po śniadaniu przejedziemy do centrum miasta zobaczyć Zocalo, Katedrę, Pałac Sztuk Pieknych Bellas Artes i Casa de Azulejos. Później zwiedzimy dzielnicę Tlatelolco i Plac Trzech Kultur - miejsce ostatniego starcia Indian z hiszpańskim najeźdźcą. Następnym punktem w tym dniu będzie wizyta w Bazylice Matki Boskiej z Guadelupe w Mieście Meksyk, gdzie poznamy całe Sanktuarium, a w nim między innymi: Nową Bazylikę, Bazylikę Antyczną, Kaplicę Indian, Kaplicę na Wzgórzu, Ogrody Gwadelupiańskie. Następnie udamy się do oddalonego o około 50 kilometrów od Mexico City Teotihuacanu wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. W strefie archeologicznej zwiedzimy największe piramidy Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów”: Piramidę Słońca, Piramidę Księżyca, pospacerujemy Drogą Zmarłych Bogów. Odwiedzimy warsztat obróbki magicznego kamienia Azteków - obsydianu, w programie degustacja pulque, napoju zwanego obecnie „napojem ubogich” oraz tequili. Przejazd do miejscowej stylowej restauracji na obiadokolację. Powrócimy do hotelu w godzinach wieczornych. Podczas trasy powrotnej przejedziemy przez najbardziej reprezentacyjne dzielnice Miasta Meksyk, czyli Polanco oraz Aleję Reforma.

3 dzień: Acapulco, „Diamentowe Wybrzeże - Bonanza.”
Śniadanie. Po śniadaniu wyruszymy do najstarszego meksykańskiego kurortu, "perły Pacyfiku", Acapulco. Jako przerywnik w podróży - sesja zdjęciowa z olbrzymimi kaktuasami w tle. Po przyjeździe do kurortu i zakwaterowaniu w jednym z najlepszych hoteli w "złotej strefie" Acapulco, rozpoczniemy część wypoczynkową naszej wycieczki na złocistych plażach, skąpanych w tropikalnym słońcu. Dla chętnych nasz przewodnik zorganizuje wycieczkę fakultatywną o nazwie "Diamentowe Wybrzeże". Przejedziemy wokół Zatoki Acapulco przez punkty widokowe, następnie udamy się do portu, aby odbyć rejs jachtem "Bonanza" po Zatoce. W czasie rejsu będziemy mogli podziwiać architekturę zawieszonych na skałach domów ludzi ze świata polityki, kultury i show biznesu. Podczas rejsu posłuchamy muzyki na żywo, a do naszej dyspozycji będzie bar all-inclusiwe. Po zakończonym rejsie przejedziemy na wzgórze La Quebrada i weźmiemy udział w pokazie mrożących krew w żyłach skoków do wody z ponad 45-metrowych skał w wąską rozpadlinę, gdzie kłębią się wzburzone fale oceanu. Po zakończonej wycieczce wrócimy do hotelu na specjalną powitalną kolację.

4 dzień: Acapulco, „Rambo Tour”
Śniadanie. Wypoczynek na plaży. Dla chętnych wycieczka fakultatywna "Laguna Coyuca". Przejazd z hotelu na otoczoną górami Lagunę Coyuca, która posłużyła za scenerię do filmu "Rambo". Rejs po rzece Coyuca pośród tropikalnych ogrodów w towarzystwie niezliczonych gatunków ptaków tropikalnych. Degustacja pysznej ryby oraz mleczka kokosowego wzmocnionego mezcalem, jak również korzystanie z zabiegu fangoterapii (maseczki z alg). Plażowanie na słynnym z wysokich fal dziewiczym wybrzeżu Pacyfiku, powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

5 dzień: Cacahuamilpa - „Srebrne miasto” Taxco (Pueblo Mágico - Magiczne Miasteczko)
Śniadanie. To była ostatnia noc w Acapulco, dziś czeka na nas dzień pełen wrażeń począwszy od przejazdu malowniczą trasą do Cacahuamilpa, gdzie zwiedzimy największe jaskinie Meksyku słynące z pięknych stalaktytów i stalagmitów, w wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki. Po zakończonym zwiedzaniu jaskiń przejedziemy do znanego w świecie "srebrnego miasta"-Taxco (Pueblo Mágico - Magiczne Miasteczko), będącego narodowym pomnikiem historycznym Mexico. Zwiedzimy miasto: Punkty widokowe, Zocalo, Kościół Św. Pryscylli i Św. Sebastiana - perły architektury barokowej. Zapoznamy się z historią wydobycia srebra w Taxco (Pueblo Mágico - Magiczne Miasteczko). Po zakończonym zwiedzaniu będziemy mieli czas wolny na zakupy sztuki jubilerskiej ze srebra. Kolację zjemy w restauracji z widokiem na panoramę "srebrnego miasta". Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

6 dzień: Taxco - "Miasto Aniołów" Puebla (zabytek UNESCO) - Oaxaca
Przejazd dostarczającą wielu niezapomnianych widoków "Autostradą Słońca" do Puebli, przy łaskawej aurze panoramiczne spojrzenie na druga co do wielkości piramidy na świecie i zbudowanego na jej szczycie kościoła, symbolu konkwisty i synkretyzmu religijnego. W Puebli, widniejącej na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO zwiedzimy Starówke: renesansowo-barokowa Katedre oraz Klasztor Dominikański wraz z Kaplicą Różańcową, która zachwyca barokowym przepychem pozłacanych tynków, aniołów i niebiańskiej orkiestry. W planie mamy też spacer Słodką Uliczką. Obiadokolacja na starowce. Przejazd do Oaxaca. Zakwaterowanie i nocleg w Oaxaca.

7 dzień: Oaxaca - „Miasto świtu” Monte Alban (zabytek UNESCO) – Tehuantepec
Po śniadaniu udamy się na starówkę Oaxaca, która także znalazła się na liście UNESCO. Pozniej zwiedzimy położoną na ściętym wierzchołku wzgórza prehiszpańską stolicę Indian Zapoteków, "miasto świtu" - Monte Alban (również na liście UNESCO). Przejazd do miejscowości El Tule, aby poznać największe drzewo Mexico, Arbol de Tule, kandydujące, jako pomnik przyrody, do listy UNESCO. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w wytwórni słynnego meksykańskiego napoju z agawy - "tequili z robakiem", czyli tak zwanego mezcala. Wizyta w fabryce barro negro gdzie zapoznamy się z tradycyjnymi wyrobami z czarnej gliny. Transfer do hotelu w Tehuantepec, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

8 dzień: Tehuantepec - Sumidero – San Cristobal De Las Casas
Śniadanie. Przejazd do Tuxtla Gutierrez gdzie weźmiemy udział w rejsie motorową łodzią po rzece w dramatycznej scenerii Kanionu Sumidero. Krótki przejazd do kulturalnej stolicy stanu Chiapas, San Cristobal de las Casas (Pueblo Mágico - Magiczne Miasteczko). Kolacja i wieczór na uroczej, tętniącej życiem Starówce San Cristobal de las Casas San Cristobal. Nocleg w San Cristobal.

9 dzień: San Cristobal De Las Casas - Chamula - Zinacantan - Palenque
Po śniadaniu zwiedzimy indiańskie wioski San Juan Chamula i Zinacantan, zaproponowane do listy UNESCO, podglądając życie Indian Tzotzil. Później przejazd do Agua Azul gdzie znajduje sie kilkanaście fantastycznych kaskad wodnych otoczonych zielenią selwy. Czas wolny na kąpiel w wodospadach. Obiadokoloacja, po ktorej przejedziemy do stolicy Starego Państwa Majów, Palenque. Zakwaterowanie i nocleg w Palenque.

10 dzień: Palenque - Yaxchilan
Wczesnym rankiem wyprawa do odkrytego niedawno w sercu lakandońskiej puszczy starożytnego miasta Majów: Yaxchilan, w których zachowały się niezwykle realistyczne budowle otoczone ceibami. Przeprawa na drugą stronę rzeki Usumacinta. Przekroczenie granicy z Gwatemalą - wizyta w jednej z wiosek.

11 dzień: "Zaginione Miasto Majów" Palenque (zabytek UNESCO) - Campeche
Po śniadaniu przejazd do strefy archeologicznej i zwiedzanie zagubionych w tropikalnej dżungli budowli stolicy Starego Państwa Majów – Palenque, wpisanego na listę UNESCO wraz z otaczającym je parkiem. Zwiedzimy: Świątynię Inskrypcji, Świątynię Liściastego Krzyża, Świątynię Czaszki, Grobowiec Pakala oraz Obserwatorium. Transfer do Campeche. Czas wolny w centrum tego pięknego kolonialnego miasta, w którym zachowały sie wielowiekowe fortyfikacje. Kolacja i nocleg w Campeche.

12 dzień: Campeche - Uxmal (UNESCO) - 7 Nowy Cud Świata Chichen Itza (UNESCO) - Valladolid
Po śniadaniu wyjedziemy w tereny nazywane rejonem Puuc, będącym pod wpływem Majów, którzy pozostawili po sobie wspaniałe zabytki swojej kultury, z których najważniejszym jest znajdujące się pod patronatem UNESCO miasto Uxmal, gdzie po dojechaniu zwiedzimy: Świątynię Wróżbity, Patio Mniszek, Wielką Piramidę. Przejazd do wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO strefy archeologicznej w Chichen Itza – zwiedzanie stolicy Nowego Państwa Majów: Pałac Jaguara, Obserwatorium, Rytualne Boisko do gry w Pelote, Pałac Tysiąca Kolumn. Zakwaterujemy się w pełnym uroku hotelu w stylu dawnej hacjendy w osadzie Valladolid. Kolacja. Nocleg.

13 dzień: Valladolid - Coba - Tulum - Cancun/Riviera Maya
Ten dzień zapadnie nam na długo w pamięci, zwiedzimy bowiem najbardziej znane zabytki Kultury Majów. Po śniadaniu przejedziemy do Coby, gdzie spróbujemy odpowiedzieć na pytanie dlaczego Coba jest bliźniaczo podobna do odległego o kilkaset kilometrów Tikalu znajdującego się w Gwatemali. Po wyjechaniu z miasta "władczyń Tikalu" udamy się nad bajecznie kolorowe Morze Karaibskie do starożytnego portu Majów - Tulum, zwiedzimy majestetyczne budowle z końca epoki postklasycznej położone przy dziewiczej plaży: El Castillo, Świątynię Zstępującego Boga, Świątynię Steli, Świątynię Boga Wiatru. Sesja zdjęciowa na dziewiczej plaży. Przejazd na Riwierę Maya, zakwaterowanie w hotelu z własną plażą i pakietem all-inclusive.

14 dzień: Cancun/Riviera Maya
Wypoczynek nad turkusowymi wodami Morza Karaibskiego.W czasie wypoczynku można skorzystać z rejsu statkiem na rafę koralową i snorkelingu.

15 dzień: Cancun/Riviera Maya – Mexico City
Śniadanie. Ostatnie chwile wypoczynku na białych plażach Riwiery Maya, transfer na lotnisko w Cancun, przelot do Mexico City, wylot z Meksyku.

16 dzień: Zakończenie Imprezy
Powrót do kraju.

Świadczenia obejmują:

 • Przelot samolotem na trasie z Polski do Mexico City przez jeden z europejskich portów lotniczych
 • Hotele 4* podczas objazdu
 • Hotel w Acapulco 5* z własną plażą. Wszystkie pokoje z widokiem na Zatokę
 • Hotel 5* w Cancun z własną plażą
 • Podczas całej wycieczki śniadania i obiadokolacje wraz z napojami niebutelkowanymi
 • Podczas pobytu w Cancun pakiet all-inclusive
 • Przelot: Cancun – Mexico City
 • Opłaty lotniskowe i podatki
 • Transfery i przejazdy klimatyzowanym samochodem Mercedes Sprinter Benz lub autokarem
 • Opieka licencjonowanego polskojęzycznego przewodnika podczas całej imprezy
 • Bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych obiektów i stref archeologicznych
 • Rejs motorową łodzią po rzece w Kanionie Sumidero
 • Degustacje tequili i mezcalu
 • Napiwki dla boyów hotelowych, pokojówek i kelnerów we wszystkich przewidzianych programem hotelach i restauracjach
 • Koktajle powitalne w wybranych hotelach
 • Prowadzenie wycieczek fakultatywnych przez polskojęzycznego przewodnika

Świadczenia nie obejmują:

 • Wydatków natury osobistej
 • Opłat za ewentualne wycieczki fakultatywne
 • Ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego, $590 USD

Galeria:

Uxmal
Uxmal, ruiny miasta Majów
Uxmal
Chichen Itza, piramida
Chichen Itza, świątynia
Chichen Itza
Chichén Itzá, miasto Majów
Chichén Itzá, miasto Majów
Tulum
Tulum
Mexico City - Palac Prezydencki
Mexico City - Muzeum Antropologii
Mexico City - katedra
Przykład baroku meksykanskiego
Element dekoracyjny Majów
Kliknij miniaturkę aby powiększyć.