Meksyk - Piramidy i tequila /10 dni/

Mexico City * Xochimilco * Sanktuarium Guadalupe * Teotihuacan
Puebla * Cholula * Cacahuamilpa * Taxco * Acapulco

Królestwo Azteków. Tajemnicze budowle, największe piramidy Ameryki, budzące grozę ceremonie i obrzędy w kraju, gdzie słońce „było bogiem”. Już w drugim dniu, poznamy „miasto aniołów“ oraz wejdziemy na Wielką Piramidę w Choluli. Z Meksykiem kojarzą nam się najczęściej: sól, tequila i limonka, olbrzymie sombrera i muzyka kapel mariachi, ale my poznamy także historię dramatycznego spotkania dwóch kultur: indiańskiej i hiszpańskiego najeźdźcy, zwiedzimy perły barokowej architektury czasów kolonialnych, najważniejsze zabytki w Mexico City. Nie będą nam też obce paradoksy współczesności, najbardziej widoczne w największej aglomeracji świata. Podczas tej podróży zachwycać nas będzie rozmaitość niezwykłych krajobrazów oraz współistniejących tradycji, gościnność i uprzejmość mieszkańców połączone z atmosferą nieprzerwanej fiesty, w najbardziej sławnym kurorcie Meksyku, Acapulco, wśród porośniętych palmami złocistych plaż, skąpanych w tropikalnym słońcu dziewiczych lagun, przy akompaniamencie szumiących sennie fal oceanu...


Piramidy

Terminy i ceny:

Wycieczka na zamówienie
Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program imprezy:

1 dzień: Mexico City
Przelot z Warszawy do Mexico City. Na lotnisku spotkamy się z przewodnikiem, następnie udamy się do hotelu. Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku udamy się na pierwszą w kraju Azteków kolację.Nocleg w Mieście Meksyk.

2 dzień: Puebla, Cholula
Po śniadaniu przejedziemy malowniczą, porośniętą kaktusami trasą przy wulkanach Popocatepetl i Ixtaccihuatl do „miasta aniołów “- Puebla. Zwiedzimy renesansowo-barokową Katedrę oraz Klasztor Dominikański wraz z Kaplicą Różańcową, która zachwyca barokowym przepychem pozłacanych tynków, aniołów i niebiańskiej orkiestry. Zwiedzimy Starówkę: Słodka Uliczka, Rynek Parian. Przejazd do Choluli, zwiedzanie drugiej, co do wielkości piramidy na świecie. Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień: Xochimilco, Frida i Diego
Śniadanie. Po śniadaniu pojedziemy zwiedzać zabytki i piękne budowle Mexico City, między innymi: Pałac Sztuk Pięknych, Katedrę Metropolitana, Pałac Prezydencki z malowidłami naściennymi Diego Rivery, ruiny Tenochitlanu. Następnie przejedziemy na południe miasta, aby poznać dziedzictwo kultury Xochimilco. W czasie krótkiego rejsu po „pływających ogrodach” Xochimilco połączonego z degustacją tequili i przy dźwiękach muzyki mariachi przewodnik przybliży nam historię powstania Mexico City. Następnie przejedziemy do Bosque de Chapultepec, największego w mieście parku i będziemy zwiedzać urzekające bardzo bogatym zbiorem dzieł sztuki prekolumbijskiej, Muzeum Antropologii. Po całym dniu zwiedzania udamy się do hotelu na kolację. Nocleg w Mexico City.

4 dzień: Bazylika Guadalupe, Piramidy Teotihuacan
Śniadanie. Po śniadaniu przejedziemy do dzielnicy Tlatelolco i zwiedzimy Plac Trzech Kultur-miejsce ostatniego starcia Indian z hiszpańskim najeźdźcą. Następnym punktem w tym dniu będzie wizyta w Bazylice Matki Boskiej z Guadelupe w Mieście Meksyk, gdzie poznamy całe Sanktuarium, a w nim między innymi: Nową Bazylikę, Bazylikę Antyczną, Kaplicę Indian, Kaplicę na Wzgórzu, Ogrody Guadelupiańskie. Następnie udamy się do oddalonego o około 50 kilometrów od Mexico City, Teotihuacanu. W strefie archeologiczne zwiedzimy największe piramidy Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów”: Piramidę Słońca, Piramidę Księżyca, pospacerujemy Drogą Zmarłych Bogów. Odwiedzimy warsztat obróbki magicznego kamienia Azteków-obsydianu. Następnie przejedziemy do miejscowej stylowej restauracji na obiadokolację. Powrócimy do hotelu w godzinach wieczornych.

5 dzień: Cacahuamilpa, Taxco - miasto srebra
Śniadanie. To była ostatnia noc w Mexico City, dziś czeka na nas dzień pełen wrażeń począwszy od wizyty w miejscowości Cacahuamilpa, gdzie zwiedzimy największe jaskinie Meksyku słynące z pięknych stalaktytów i stalagmitów, w wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki. Po zakończonym zwiedzaniu jaskiń przejedziemy do znanego w świecie „srebrnego miasta” - Taxco, będącego narodowym pomnikiem historycznym Mexico. Zwiedzimy miasto: punkty widokowe, Zocalo, Kościół Św. Pryscylli i Św. Sebastiana-perły architektury barokowej. Zapoznamy się z historią wydobycia srebra w Taxco. Po zakończonym zwiedzaniu będziemy mieli czas wolny na zakupy sztuki jubilerskiej ze srebra. Kolację zjemy w restauracji z widokiem na panoramę “srebrnego miasta”. Następnie przejedziemy do hotelu, zakwaterujemy się i udamy na zasłużony odpoczynek.

6 dzień: Acapulco - miasto zabawy
Śniadanie. Po śniadaniu wyruszymy do najstarszego meksykańskiego kurortu, „perły Pacyfiku”, Acapulco. Po przyjeździe do kurortu i zakwaterowaniu w jednym z najlepszych hoteli w „złotej strefie” Acapulco, rozpoczniemy część wypoczynkową naszej wycieczki na złocistych plażach, skąpanych w tropikalnym słońcu. W godzinach wieczornych czeka na nas specjalna powitalna obiadokolacja.

7 dzień: Acapulco, Bonanza
Śniadanie. Wypoczywamy na plaży. Dla chętnych nasz przewodnik zorganizuje wycieczkę fakultatywną o nazwie „Diamentowe Wybrzeże.” Przejedziemy wokół Zatoki Acapulco przez punkty widokowe, następnie udamy się do portu, aby odbyć rejs jachtem „Bonanza” po Zatoce. W czasie rejsu będziemy mogli podziwiać architekturę zawieszonych na skałach domów ludzi ze świata polityki, kultury i show biznesu. Podczas rejsu posłuchamy muzyki na żywo, a do naszej dyspozycji będzie bar all inclusiwe. Po zakończonym rejsie udamy się na Zocalo, aby poczuć kosmopolityczne życie gwarnego kurortu. Następnie przejedziemy na wzgórze La Quebrada i weźmiemy udział w pokazie mrożących krew w żyłach skoków do wody z ponad 45 metrowych skał w wąską rozpadlinę, gdzie kłębią się wzburzone fale oceanu. Po zakończonej wycieczce wrócimy do hotelu na kolację.

8 dzień: Acapulco, Rambo Tour
Wypoczynek na plaży. Dla chętnych nasz przewodnik zorganizuje wycieczkę fakultatywną o nazwie „Laguna Coyuca”. Przejazd z hotelu na otoczoną górami Lagunę Coyuca, która posłużyła za scenerię do filmu „Rambo”. Rejs po rzece Coyuca pośród tropikalnych ogrodów. Degustacja Iguany oraz mleczka kokosowego wzmocnionego mezcalem jak również korzystanie z zabiegu fango terapii (maseczki z alg), plażowanie na słynnym z wysokich fal wybrzeżu Revolcadero. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

9 dzień: Acapulco, Mexico City
Śniadanie. To już ostatni dzień fantastycznej wycieczki po kraju Azteków i Majów. Po śniadaniu wyruszymy w podróż dostarczającą wielu niezapomnianych widoków „Autostradą Słońca” na lotnisko w Mexico City, tam też pożegnamy się z przewodnikiem i wylecimy w drogę powrotną do domu.

10 dzień: Zakończenie Imprezy
Powrót do domu.

Świadczenia obejmują:

 • Przelot na trasie Warszawa - Mexico City - Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych
 • Hotel 4* w Mieście Meksyk i Taxco
 • Hotel 5* w Acapulco z bezpośrednim wyjściem na plażę
 • Pokoje dwuosobowe z łazienką i widokiem na Zatokę Acapulco
 • Śniadania oraz obiadokolacje wraz z napojami niebutelkowanymi
 • Przejazdy i transfery klimatyzowanym samochodem typu van
 • Bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych obiektów i stref archeologicznych
 • Koktaile powitalne we wszystkich hotelach
 • Spływ łodziami po „pływających ogrodach” Xochimilco
 • Degustacje tequili i mezcalu
 • Opieka licencjonowanego polskojęzycznego przewodnika podczas całej imprezy
 • Napiwki dla boyów hotelowych, pokojówek i kelnerów we wszystkich przewidzianych programem hotelach i restauracjach
 • Uczestnicy w czasie objazdu otrzymują codziennie wodę butelkowaną
 • Prowadzenie wycieczek fakutatywnych i opieka nad grupą w czasie wypoczynku przez polskojęzycznego przewodnika

Świadczenia nie obejmują:

 • Wydatków natury osobistej
 • Opłat za ewentualne wycieczki fakultatywne
 • Ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego - $200 USD

Uwagi:

Stosujemy zniżki dla dzieci poniżej 12 lat-30%, powyżej 12 lat-20%, w pokoju z rodzicami.
Przedłużenie pobytu wypoczynkowego w Acapulco, tylko $100.00 USD dziennie od osoby z wyżywieniem i transferem na lotnisko.

Galeria:

Ściana czaszek
Mexico City, katedra
Muzeum Antropologii
Pomnik Papieza przed Bazylika Matki Boskiej z Gwadelupy
Gwadelupa, Stara Bazylika
Kliknij miniaturkę aby powiększyć.