Moja Magiczna Kuba

Kuba - wspaniałe zabytki, żywa historia, tropikalne plaże, gorące rytmy, rum i cygara
16 dniowa wycieczka z bogatym programem zwiedzania najbardziej atrakcyjnych miejsc Kuby;
na zakończenie pobyt wypoczynkowy w kurorcie Varadero


mapa trasy wycieczki

Termin:

Wycieczka na zamówienie

Cena:

Prosimy o kontakt z biurem

Ramowy program wycieczki:

1 dzień: Havana
Wylot z Polski do Hawany przez jeden z europejskich portów lotniczych. Spotkanie z przedstawicielem biura na lotnisku w Hawanie. Transfer do hotelu. Odpoczynek po podróży. Kolacja. Nocleg.

2 dzień: Havana, Rewolucja i Che Guevara
Śniadanie. Przejazd do Nowej Hawany: sesja zdjęciowa z neoklasycznym budynkiem Kapitolu w tle, Park Centralny – ulubione miejsce spacerów mieszkańców, Plac Rewolucji z muzeum i pomnikiem poświęconym Jose Marti, po kolejnej sesji zdjęciowej z gigantyczną podobizną Che Guevary w tle zatrzymamy się przy słynnym bulwarze Melecon, z potężnymi budynkami urzędów, hoteli, pomnikami, willami i rezydencjami. Wizyta  w fabryce znanych i cenionych na całym świecie cygar. Przejazd do fortu obronnego Las Cabanas – sesja zdjęciowa z panoramą starej i nowej Hawany. Powrót do hotelu.

3 dzień: W Dolinie Vinales
Śniadanie przejazd do Pinar del Rio – stolicy prowincji, uważanej za jeden z najpiękniejszych rejonów Kuby. Krótki spacer po mieście, którego atrakcją są bogato dekorowane domy mieszkalne. Przejazd do malowniczej, wpisanej przez UNESCO w Rejestr Światowego Dziedzictwa Kultury Doliny Tytoniowej Vinales. Jest ona otoczona niewysokimi, skalnymi wzgórzami, zwanymi mogotes. Oglądanie kuriozalnego “Muralu Prehistorii” oraz jaskini, w której w czasach hiszpańskiej kolonii ukrywali się zbiegli niewolnicy. Obiadokolacja. Powrót na nocleg do Hawany. Wieczorem fakultatywnie wyjazd do słynnego w świecie kabaretu Tropicana.

4 dzień: W domu Ernesta Hamingwaya - Santiago de Cuba
Śniadanie. Ten dzień upłynie pod hasłem „Stary Człowiek i Morze”. Wizyta w rybackiej wiosce Cojimar. Przejazd do Hawany, zwiedzanie Muzeum Rumu (Havana Club), degustacja. Spacer po Starej Hawanie: po placach, Św. Franciszka, Katedralnym i Broni. Wizyta w lubianym przez Hemingwaya barze, Floridita, czas na skosztowanie jego ulubionego drinka, Daiquiri. Transfer na lotnisko i przelot do Santiago de Cuba.

5 dzień: Santiago de Cuba, Matka Boska z Cobre
Śniadanie. Przejazd do Santiago de Cuba, zwiedzanie miasta: Park Céspedes, założony w XVI wieku, z Katedrą i Domem Gubernatora; koszary Moncada, byłe więzienie, które w 1953 r. zaatakowała grupa rebeliantów pod wodzą młodego Fidela Castro, wraz z Muzeum, w którego 10 salach będziemy mogli oglądać bogate zbiory militariów; Zamek San Pedro de la Roca znany obecnie jako Fort el Morro; Muzeum Karnawału, Muzeum Bacardi oraz najsłynniejsze na Kubie Sanktuarium - Kościół Patronki Kuby – Matki Boskiej z Cobre. Transfer do hotelu. Obiadokolacja. Dla chętnych wyjazd do słynnej Casa de la Trova. Zabawa w rytmach latynoskiej muzyki. Nocleg.

6 dzień: Santiago de Cuba - Indiańskie miasto, Baracoa
Śniadanie. Przejazd górską trasą widokową na skraj regionu Oriente do miasta Baracoa. Zwiedzanie miasta – pierwszej hiszpańskiej osady założonej na wyspie w 1512 roku, najstarszego miasta na Kubie. Spacer po mieście zwanym najbardziej indiańskim w kraju. Zwiedzanie Castillo Seboruco de Santa Bárbara. Niegdyś odcięte przez cztery wieki od reszty wyspy, zbudowało trzy fortece. W kościele przy głównym placu znajduje się historyczny “krzyż Kolumba”, jeden z 29 jakie Kolumb zostawił w Ameryce, zarazem najstarszy zachowany drewniany krzyż na wyspie. Transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień: Baracoa - Holguin
Śniadanie. Ten dzień to „prawdziwa Kuba”, „niepoprawiana” dla turystów. Rozpoczniemy od rejsu rzeką Toa, następnie obserwując uprawy kawy i kokosów przejedziemy do najbardziej katolickiego miasta Kuby, Holguin. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

8 dzień: Holguin - Camaguey - Moron
Śniadanie. Zwiedzanie Holguin: główny plac – Parque Calixto Garcia z historycznymi budynkami w stylu kolonialnym, wyjazd na górujące nad miastem Wzgórze Krzyża, Loma de la Cruz – miejsce dorocznych majowych pielgrzymek kubańskich katolików. Następnie przejedziemy do Moron, bazy wypadowej na okoliczne wysepki, z których Cayo Coco i Cayo Guillermo słyną z najpiękniejszych plaż Kuby. Po drodze postój w Camaguey – trzecim, co do wielkości mieście Kuby, po zwiedzeniu najważniejszych zabytków przejazd do Moron. Po przyjeĽdzie kolacja, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 9: Cayo Guillermo
Śniadanie. Przejazd sztucznie stworzoną groblą na Atlantyku na Cayo Coco. Następnie rejs łodzią do raf koralowych. W czasie rejsu możliwość pływania z maską – snorkeling oraz postój przy małej, koralowej wysepce z dziką plażą: plażowanie, pływanie, aktywna rekreacja; w czasie rejsu obiad na pokładzie łodzi. Powrót do portu, obiadokolacja i przejazd na nocleg do miasta Santa Clara.

Dzień 10: Santa Clara - Sancti Spiritus - Trinidad
Śniadanie. Zwiedzanie miasta Santa Clara, w którym znajduje się historyczne i monumentalne mauzoleum poświęcone bohaterowi rewolucji – Che Guevarze. Zwiedzanie Mauzoleum. Spacer po parku Leoncio Vidal. Przejazd przez Sancti Spiritus i spacer po jednym z najstarszych miast Kuby. Przejazd do Trinidadu. Po drodze sesja zdjęciowa przy punkcie widokowym na Valle de los Ingenios.

Dzień 11: Trinidad
Po śniadaniu zwiedzanie Muzeum Romantycznego w Trynidad oraz miasta, jednego z najlepiej zachowanych miast kolonialnych w Ameryce Łacińskiej. Każdego wieczora w licznych barach i ogródkach muzycznych rozbrzmiewa tradycyjna muzyka kubańska. Spacer po mieście i wizyta w muzeum – przykład jednego z licznych, w czasach świetności wyspy, domów-pałaców z bogatym wyposażeniem. Po południu czas wolny na spacery po historycznych ulicach starówki. Dla chętnych przejazd na pobliską plażę i czas na opalanie przy Playa Ancón. Po kolacji, fakultatywne wieczorne wyjście do jednego z licznych barów i ogródków muzycznych

Dzień 12: Cienfuegos - Varadero
Po śniadaniu Przejazd do Cienfuegos – portowego miasta nazywanego „perłą Południa”. Po drodze zwiedzanie ogrodu botanicznego Soledad – największego ogrodu botanicznego na Kubie z wieloma gatunkami palm i drzew tropikalnych z różnych kontynentów. W Cienfuegos spacer reprezentacyjnym bulwarem El Prado i zwiedzanie najważniejszych zabytków.  Wizyta w Parku Marti. Sesja zdjęciowa przy Palacio del Valle – dawnym pałacu jednej z najbogatszych na Kubie rodzin Del Valle zbudowanym w niezwykłym, eklektycznym stylu. Przejazd do Varadero. Zakwaterowanie w ekskluzywnym hotelu z własną plażą i pakietem all-inclusive

Dzień 13: Varadero - Hicacos
Pobyt wypoczynkowy w najsłynniejszym kubańskim kurorcie, na nieskazitelnie bialych plażach, oblewanych turkusową wodą z pakietem all-inclusive. Po południu krótka wycieczka pozwalająca nam poznać wioskę Varadero i półwysep Hicacos: przejazd Pierwszą Aleją, dom Ala Capone, Park Josone, oraz dom rodziny Dupont. Transfer do hotelu, wypoczynek

Dzień 14: Varadero
Pobyt wypoczynkowy w kurorcie Varadero z pakietem all-inclusive. W dniu dzisiejszym mamy możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych: Safari Jeep, pływanie z delfinami, lub rejs na tropikalna wyspę połączony z nurkowaniem lub snorkelingiem.

Dzień 15: Varadero - Hawana
Po śniadaniu ostatnie chwile wypoczynku na plaży Varadero, przejazd do Hawany, zdjęcia przy 110 metrowym moście uważanym przez Kubańczyków za szczyt techniki, pożegnanie przewodnika, wylot z Hawany do Europy

Dzień 16: Przylot do Europy

Świadczenia obejmują:

 • Zakwaterowanie w hotelach  4 * w czasie objazdu
 • Hotel 4*, z własną plażą i pakietem all-inclusive w czasie wypoczynku w Varadero
 • Śniadania i obiadokolacje w czasie zwiedzania
 • Pokoje 2-osobowe z łazienką
 • Wszystkie oplaty za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Wszystkie przejazdy i transfery
 • Napiwki dla boyów hotelowych, pokojówek i kelnerów we wszystkich hotelach i restauracjach
 • Prowadzenie wycieczki przez polskiego przewodnika
 • Koktajle powitalne we wszystkich hotelach
 • Opieka polskiego przewodnika również w czasie pobytu wypoczynkowego
 • Wizę kubańską
 • Degustacja rumu

Świadczenia nie obejmują:

 • Opłat za wycieczki fakultatywne, własnych wydatków
 • Opłaty lotniskowej przy wylocie z Hawany, 25 CUC

Uwagi:

 • Zniżki dla dzieci: poniżej 11 lat - 30%; powyżej 11 lat - 20%
 • Nasze ceny zawierają wszystkie bilety i opłaty wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Istnieje możliwość przedłużenia pobytu o wypoczynek w Varadero z planem all-inclusive i transferem na lotnisko, za tylko $130.00 USD od osoby